Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : Anzer Petek

DELİ BAL (KOMAR BALI) 970 GR.

Deli bal, diğer isimleri de Komar balı ve acı baldır. Doğu Karadeniz bölgesinde ortaya çıkan deli bal, orman gülü olarak adlandırılan çiçeklerden elde edilir. 

Çok farklı bir bal olan deli bal, orman gülü bitkisinin polen ve nektarlarından elde edilir. Karadeniz bölgesinin doğu kesiminde üretimi yapılan bu bal, çeşitli hastalıklarda alternatif tedavi olarak da kullanılmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen bu bal hem de yurtiçinde hem de yurtdışında sıklıkla tüketilir. Uzun yıllar tedavi etme özelliğiyle bilinen en iyi doğal ürünler arasına adını yazdıran deli bal, pek çok sağlık sorununu karşısında olumlu etkiler göstermektedir. Fakat deli balın önerilen miktarın üzerinde tüketilmesi,  çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilir. Dünya genelinde, deli balın en kalitelisi Doğu Karadeniz bölgesindedir. Bunun sebebi, bu bölgenin iklim özelliklerinin ıslak ve eğimli arazi yağısının balın elde edilen ormangülü türlerinin olduğu bölgede farklı çiçeklerin yetişmesine engel olmasıdır. Deli bal, alternatif tıp ürünlerinin başında gelmektedir. Doğal ve gerçek deli balın anlaşılması diğerlerine göre daha kolaydır. Diğer ballardan daha acı ve koyu kırmızı bir renge sahip olup kolaylıkla orijinal olup olmadığı anlaşılır. Acı tadı sebebiyle kahvaltıda tüketilmek için pek de uygun olmayan deli balın gün içerisinde sadece bir çay kaşığı tüketilmesi önerilir. Bu bal kahvaltı veya tatlandırmak için değil genellikle hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Pek çok hastalığın tedavi edilmesinde kullanıldığı gibi aynı zamanda vücudun fonksiyonlarını düzenlemek ve geliştirmek için de tercih edilebilir. Adeta bir şifa kaynağı olarak görülen deli bal, önerilen miktarda tüketildiğinde her derde deva olarak görülür. Doktor önerisi üzerine düzenli olarak tüketilmesi karşısında daha zinde ve enerjik olmak mümkündür.

Deli Balın Faydaları;

Çok güçlü antioksidan özellikler gösterdiğinden, bağışıklık sistemini, güçlendirir, vücudu dinç tutar ve mikroplardan korur. 

Soğuk algınlığı, grip, nezle, astım, bronşit, gastrit, faranjit, mide ağrısı, baş ağrısı gibi hastalıklarda iyileşme sürecini hızlandırır.

Öksürüğün hızlı kesilmesini sağlar.

Tansiyonu düşürdüğü için hipertansiyon rahatsızlığına iyi gelir, kolesterolü dengeler.

Sinir sisteminin düzenlenmesine olan katkılarıyla sinir bozukluğu, halsizlik, uykusuzluk gibi sorunların da kolayca çözülmesini sağlar.

İçinde kalsiyum, potasyum gibi vücudumuzun ihtiyacı olan maddelerden bolca bulunduğundan, dokuların sağlıklı bir şekilde kalmasına yardımcı olur.

Tamamen katkısız, organik deli balımızı günde ahşap kaşıkla 1 çay kaşığından fazla kesinlikle yemememiz gerektiğini tekrardan hatırlatmak istiyoruz.

www.ihtiyacvitrini.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}